Dobromocni to My!

Cześć! Jesteśmy Dobromocni.

W każdym z nas od zawsze drzemała chęć pomocy i działań społecznych. Dotychczas robiliśmy to przy współpracy z innymi stowarzyszeniami, fundacjami, jednostkami samorządowymi, a także prywatnie. Po kilkunastu latach działań nasze chęci przerodziły się w pomysł powstania stowarzyszenia, którego głównymi pomysłodawcami i założycielami byli Adam Kurowski, Mateusz Galiński i Sławek Seremak.

 

Obecnie (od 2023 roku) zarząd tworzą:

Adam Kurowski – prezes
Mateusz Galiński – wiceprezes
Anna Górnicka – członek zarządu
Aneta Polak – 
członek zarządu
Jacek Gawroński – 
członek zarządu

 

W naszym stowarzyszeniu spotkacie także Angelikę Kurowską, Martę Galińską, Olę Galińśką, Michała Szlassę, Rafała Gorgonia i Piotrka Seremaka. Razem tworzymy Stowarzyszenie Dobromocnych ludzi.

 

25 lipca 2019 roku uzyskaliśmy wpis do rejestru stowarzyszeń i przedsiębiorców. Dzięki temu od tego dnia możemy działać jako stowarzyszenie pod nazwą Dobromocni. Pierwszym prezesem stowarzyszenia był Sławek Seremak, a Adam Kurowski i Mateusz Galiński pełnili funkcje wiceprezesa.

Następnie, w 2020 roku Sławek Seremak odszedł ze stowarzyszenia i powstał zarząd dwuosobowy, w którym zasiadali: Adam Kurowski jako prezes i Mateusz Galiński jako wiceprezes.

Nowy zarząd powstał w 2023 roku, ale rozmowy nad dołączeniem do stowarzyszenia Dobromocni i powiększenia zarządu trwały od połowy 2022 roku. Przez ten okres mocno się zżyliśmy i dotarliśmy podczas pisania nowych projektów, jak również przy ogólnej współpracy nad ramami stowarzyszenia.

 

Skąd ta nazwa?

Marzył nam się superbohater, który jest dobry, silny, niesie pomoc i tworzy coś dla ludzkości. Tak też powstał super hero Dobromocny. A że my chcemy brać przykład z naszego superbohatera, to także stajemy się Dobromocni, nosząc pomoc każdego dnia – także (a może i przede wszystkim) przy codziennych obowiązkach.

 

Dobromocnym może być też każdy z Was!

Dobromocnym można zostać na kilka sposobów:

  1. jako wolantariusz, który pomaga stowarzyszeniu przy zbiórkach i organizacji eventów;
  2. jako partner biznesowy, który wspiera działania stowarzyszenia.

 

Dołącz do nas!

Przejdź do strony kontaktowej i napisz lub zadzwoń do nas. Możesz też przyjść do nas i porozmawiać z nami o współpracy. Spotkasz nas w Zespole Szkół im. I PLM „Warszawa” w Warce. ul. Obwodowej 2 i w drukarni addesiger.pl ul. Franciszkańska 4 w Warce.